A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) immár 25. alkalommal hirdette meg középiskolások számára, az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyt, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az MTVA közreműködésével.
Pakucs János, a szervezőbizottság és a MISZ tiszteletbeli elnöke köszöntötte bejelentette: elindul a jubileumi, 25. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny.
Főként olyan kreatív fiatalokat keresnek, akik felismertek valamilyen műszaki, természettudományos problémát, és van saját ötletük a megoldásra is. Pakucs szerint a fiataloknak nem takarékoskodniuk a tudás hasznosításával, mert ez az egyetlen dolog, amely nem kopik el.
A Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) elnökhelyettese, Friedler Ferenc kifejtette: a szakmai karrierhez arra van szükség, hogy a (diplomás) fiatalok legyenek motiváltak, tudjanak csapatban dolgozni, beszéljenek jól angolul és legyenek műveltek. Véleménye szerint ezen a versenyen a fiatalok egy nagyon fontos hatodik tényezőt tudnak kifejleszteni, mégpedig a kreativitást.
Sipos Imre, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) helyettes államtitkára elmondta: a verseny találkozási pontja a köznevelésnek, tudásnak, nyelvismeretnek, kreativitásnak. Ezenkívül a személyiségnek, a kitartásnak, kommunikációnak és az énképnek. Remélhetőleg találkozási pontja lesz a továbbiakban is a tehetségnek, a pályaválasztásnak és a karriernek is. El kell érni, hogy minél több oktatási intézmény csatlakozzon.
A rendezvényen Bendzsel Miklós, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának elnöke átnyújtotta Póka Károlynak a Dr. Kamilo Feher-díjat, „Exoskeleton kesztyű” című munkájáért. A díjat kizárólag az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyek díjazottjai kaphatják, a díjjal járó összeg azt hivatott elősegíteni, hogy a fiatal, nemzetközi téren is szabadalmaztathassa találmányát.
Bendzsel szerint jelenleg a tehetség segítésére és a tehetséggondozásra van a legnagyobb szükség Magyarországon.